NABÍDKA
NOVINKY

Problematika plaveckých škol a plavání před 2 roky, 24.6.2021 - Dopis pana místopředsedy Karla Raise na ministra školství Roberta Plagu
Zemřel pan Augustin Karel Andrle Sylor před 2 roky, 17.4.2021 -
NAPIŠTE NÁM

Fakultní plavecké školy

Postupným cílem ČUŠP je dát možnost studentům škol s TV zaměřením, aby vykonávali praxi přímo na bazénech v kvalitních plaveckých školách pod vedením zkušených učitelů a instruktorů plavání. Nezbytnou částí praxe v plavecké škole je seznámení se s legislativou výuky plavání a podmínkami konkrétní plavecké školy.

Potvrzením správnosti nastíněné myšlenky je spolupráce mezi FTK UP v Olomouci s plaveckými školami Zlínského kraje a Plaveckou školou Olomouc a spolupráce FSpS MÚ v Brně s Plaveckou školou Kometa Brno.

Kromě seznámení se s podmínkami plavecké školy, kromě seznámení se s legislativou výuky plavání, setkají se studenti s metodikou výuky základních plaveckých dovedností, s metodikou výuky jednotlivých plaveckých způsobů. Co je však nezanedbatelné, poznají atmosféru školní výuky plavání.

Naší snahou při komunikaci s fakultami s TV zaměřením je, aby ze školy vycházeli absolventi především bakalářského studia, kteří budou mít vzdělání a oprávnění k tomu, aby mohli vyučovat plavání dětí mateřských škol a žáků základních škol.

Smyslem je najít vysoké školy, které zařadí nebo mají zařazenu pedagogickou praxi při výuce plavání a naopak najít plavecké školy, které jsou schopné vytvořit takové podmínky, aby pedagogická praxe studentů byla přínosná.


Partneři České unie školního plavání