NABÍDKA
NOVINKY

Žádné aktuality k zobrazení
NAPIŠTE NÁM

Kontaktní formulář


Spuštění formuláře připravujeme.

Statistiky

Vážení návštěvníci webových stránek České unie školního plavání.

Určitě víte, že od školního roku 2008 – 2009 se podařilo dostat do Výkazu o ředitelství škol informace o počtech plavajících dětí mateřských škol a žáků základních škol. Tyto informace spolu s nepřeberným množstvím dalších informací jsou uveřejněny na stránkách MŠMT ČR.

V sekci – Statistiky – jsme pro Vás vybrali informace o počtech dětí a žáků, které se plaveckých kurzů účastní v jednotlivých školních letech. Vybrali jsme také statistiku, která vypovídá o tom, jak jednotliví zřizovatelé dbají na výuku plavání. I tady se projeví negativní dopad novelizované vyhlášky 48/2005 Sb., v platném znění. Rádi bychom například ve dvou po sobě následujících ročnících statisticky porovnali celkový počet žáků v ČR nebo v jednotlivých krajích a i po zřizovatelích a počet žáků v kurzech plavání. Na závěr tabulky jsme jenom uveřejnili počty všech dětí MŠ a žáků 1. stupně základních škol.

V sekci – Statistiky – bychom také rádi uveřejňovali dosažené výsledky v hodnocení plavecké výuky v jednotlivých ročnících plavajících žáků – HODNOCENÍ PLAVECKÉ VÝUKY. Věřím, že se mezi námi najde někdo, kdo tuto tematiku uchopí, zamyslí se nad kriterii hodnocení a dalšími vypovídajícími hodnotami.

Ano, rozumím oponentům, kteří namítnou, že neučíme plavání pouze pro výkony, ale také pro vztah dětí k vodě. Jsme si toho vědomí!!

Dokumenty ke stažení


Partneři České unie školního plavání