NABÍDKA
NOVINKY

Žádné aktuality k zobrazení
NAPIŠTE NÁM

Kontaktní formulář


Spuštění formuláře připravujeme.

Zemřel dlouholetý předseda TJ Rožnov Jan Pargač

před 8 roky, 14.9.2016 Smuteční oznámení


Jan Pargač se narodil v 8. 9. 1958 ve Frenštátě pod Radhoštěm. Po dokončení gymnázia a vysokoškolských studií na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy nastoupil v roce 1984 do dnešní TJ Rožnov, kde působil celkem 32 let. Zde zpočátku působil jako metodik a následně jako člen výboru a od roku 1998 jako předseda TJ.

„Na starosti měl kromě tisíců sportovců a desítek oddílů také provoz všech tělocvičných zařízení na území města. Právě za jeho působení ve funkci předsedy TJ došlo k modernizaci většiny sportovišť díky jeho intenzivní snaze zajistit potřebné finance ze státního rozpočtu. Nedá se ani spočítat, kolik různých žádostí o dotaci předložil. A kromě toho zvládal i trenérskou práci. Na starosti měl svého času hokejisty a fotbalisty ve Frenštátě a také volejbalisty v Rožnově. Z posledních let nelze nezmínit například jeho organizační práci na Běhu rodným krajem Emila Zátopka nebo Letních či Zimních olympiád dětí a mládeže ČR ve Zlínském kraji," vzpomíná jeho kolega z výboru TJ a bývalý rožnovský starosta Václav Mikušek.


Honza ale nepůsobil pouze na městské úrovni. Byl hlavním spolutvůrcem koncepce plaveckých škol v ČR a aktivní člen řídícího výboru České unie školního plavání. Kromě toho se jako zástupce České unie sportu podílel na zpracování Koncepce podpory sportu 2016 - 2025, která byla vydána usnesením Vlády ČR letos v červnu.


Honza Pargač bude všem chybět jako sportovec, organizátor akcí, sportovní činovník, ale především jako skvělý člověk. Čest jeho památce!!Partneři České unie školního plavání