NABÍDKA
NOVINKY

Žádné aktuality k zobrazení
NAPIŠTE NÁM

Kontaktní formulář


Spuštění formuláře připravujeme.

Statistika

před 8 roky, 10.6.2016 Informační dopis

ČUŠP rozesílá informační dopis do krajů, které si vzala na starost, pro zjišťování statistických údajů. Zbylé kraje, by měla oslovit APŠ s podobným dotazníkem.


Dopis:Vážené kolegyně, vážení kolegové.

 

Společnou snahou ČUŠP a APŠ je předkládat MŠMT ČR takové informace ohledně výuky plavání žáků 1. stupně ZŠ, které odpovídají realitě v „terénu“. V příloze Vám posílám seznam škol, které ve svých statistických výkazech (Výkaz o ředitelství školy) uvedly, že výuku plavání neprovádí. Už při prvním čtení jsem našel ve svém regionu chyby, neboť některé uvedené školy v seznamu neplavajících škol, výuku prokazatelně provádí a ještě pod křídly plavecké školy. 

A teď co s tím? 

Tento dopis posílám Vám, ředitelům plaveckých škol. Projděte si seznam a pokud tam objevíte školu z vašeho regionu, která neprovádí výuku plavání, oslovte ji. Potřebujeme zjistit v rámci celé ČR, jaké jsou důvody škol, které neprovádí výuku plavání.  Nechci Vám ani napovídat možné důvody, některé možná znáte i bez toho, že byste je se školou konzultovali. 

Jaký by měl být z toho pro nás výstup? 

      1. Pokud je v seznamu neplavajících škol uvedena škola (ZŠ, ZŠ a MŠ, ZŠ praktická, ZŠ speciální atd.), která prokazatelně výuku plavání provádí, napište ji s poznámkou – provádí výuku plavání 

      2. Pokud je v seznamu neplavajících škol uvedena škola (ZŠ, ZŠ a MŠ, ZŠ praktická, ZŠ speciální atd.), která prokazatelně výuku plavání neprovádí, napište ji s důvodem, proč výuku neprovádí. Pokud to nevíte sami, zjistěte tuto informaci u ředitele školy.


S tímto šetřením souvisí další otázka. Jsou místa v ČR, kde jsou podmínky pro školní výuku plavání nedostatečné? Co je tím myšleno? Učíte v Aquaparku, kde nemáte plavecké dráhy nebo  učíte v zařízeních, kde není klasický výukový bazén (přiměřená hloubka) atd. Napište místo a případný požadavek. Na co se podaří dosáhnout, nebudu předbíhat událostem. 


Pokusím se z těchto informací poskládat odpovídající zprávu pro MŠMT. Máme rozdělenu ČR na jednotlivé kraje bez rozdílu členů ČUŠP a APŠ. Jednejte rychle, informace potřebuji nejpozději do 20. června 2016.


Děkuji za spolupráci, 


s pozdravem 

 

Mgr. Ladislav Botek
Předseda 

Česká unie školního plavání
Tel.: + 420 731 555 001
E-mail: ladislav.botek@cusp.czPartneři České unie školního plavání